הימצאות רטיבות ולחות במזגן, יוצרות התפתחויות של עובש ובקטריות הגורמות לתופעות של ריחות לא נעימים, עייפות, סחרחורות, כאבי ראש, שיעול, התעטשות, בחילה, חוסר ריכוז אלרגיות, ועוד…

תופעה זו של הצטברות חיידקים המתפתחים בעובש ומתפזרים בכל חלל החדר נקראת “תסמונת הבניין החולה”. דיירי המבנה או העובדים בבניינים מתלוננים על מצבם הבריאותי עקב איכות אוויר ירודה.

הסיבה להיווצרות התופעות הן מזהמים ביולוגיים כמו חיידקים, נגיפים ועובש, המתפתחים במערכות מיזוג האוויר בעקבות הרטיבות שמייצר המזגן בשילוב עם לחות גבוהה ואוויר חם.

מחקרים בקרב העובדים הראו קשר ישיר בין גורמים אלה לבין דיווח על תסמינים כמו עייפות סחרחורות,בחילות ואלרגיות ועוד, ירידה בתפוקת העובדים והיעדרויות רבות מהעבודה עקב תחלואה גבוהה.

האפשרויות המקובלות לפתרון הבעיה:

כללי: המודעות לבעיית “תסמונת הבניין החולה” והאפשרות לפתרונה, מאוד נמוכה בישראל. חוסר המודעות על גורמי הבעיה, וחוסר הידיעה שקיים פתרון, גורם לאי התייחסות והתעלמות מהבעיה. רק במידה והבעיה מחריפה במיוחד, כמו ריחות רעים, וחולי גבוה עולה הצורך לחיפוש אחר הפתרון לבעיה.

הזמנת בעל מקצוע לניקוי מזגנים מקצועי: על מנת לנטר את הבעיה נהוג להזמין בעל מקצוע עם מכשור מתאים למדידת איכות האוויר בבניין.

חיטוי בחומרים כימיים: חומרים כימיים מזיקים לבריאות ואינם ידידותיים למשתמש ולסביבה.

ריח רע מהמזגן

הפתרונות האקולוגיים של ביוקלין:

“Clean-Air” הינו מוצר חדשני למערכות מרכזיות ולמזגנים ביתיים ורכבים, והינו חומר אורגני וידידותי לסביבהריח רע מהמזגן

קוטל עובש ומחסל חיידקים ובקטריות, ניקוי מזגן מעובש בצורה מושלמת.

מונע התפתחות מחודשת של עובש וחיידקים בתוך המזגן.

מונע תופעות לוואי הקשורות “בתסמונת הבניין החולה”.

שומר על חיי הסוללה לאורך זמן.

משפר את איכות האוויר וזרימתו.

מעלה את תפוקת המזגן וחוסך חשמל.

מונע ריחות לא נעימים של טחב ועובש הנפלטים מהמזגן.

בטוח.

קל לשימוש.

מורכב מחומרים אורגניים בלבד.

מונע ריחות עישון.

חיטוי מערכת מיזוג האוויר בבניינים ורכבים באופן מבוקר אחת לחודש באמצעות תרסיס “Clean-Air” יקטול וימנע התפתחות עובש ובקטריות, וישמור על איכות אויר גבוהה בחלל החדרים והרכבים. גם ביוקלין, חומר לפתיחה סתימה בכיור איכותי ומקצועי מאוד.